Jak může žárlivost ohrozit váš vztah?

Jste žárlivý typ? Často si představujete, že vám partner zahýbá s někým jiným ve chvíli, kdy odjedete na dovolenou, jdete se bavit s kamarádkami nebo jen během chvilky kdy běžíte pro něco od obchodu?
Žárlivost je možná na jednu stranu přirozená a vyjadřuje to, že vám na tom druhém záleží a že v případě, že by vaši lásku někdo ohrozil, jste připravena se mu postavit. Některý dokonce mohou považovat žárlení svého protějšku za něco roztomilého, dokonce to i (ať už úmyslně nebo nevědomky) přiživovat vyzývavým chováním vůči okolí – s tím ale buďme velmi opatrní.
hádka a usmíření
Kromě zmíněných aspektů žárlení, které jsou spíše úsměvné, se může tato vlastnost změnit ve velmi nepříjemnou salvu hysterických záchvatů, pronásledování, hádky kvůli nedůvěře, přepadovky v práci nebo kdekoli, kde je daná osoba sama bez partnera a samozřejmě i narušování soukromí ve formě tajného čtení všech zpráv na telefonu i sociálních sítích.
žárlivý pohled
Jaká jsou hlavní úskalí žárlivosti ve vztahu k partnerovi i k vám samotným?
·         Vyjadřujete tím skutečnost, že druhému nedůvěřujete. Že váš vztah pro něj nic neznamená a že i přesto, že žije s vámi, vyhledává kontakt s jinými ženami. Tím pádem ho tímto trochu urážíte.
·         Říkáte tím, že nevěříte sama sobě. Máte nízké sebevědomí, máte pocit, že nejste dostatečně atraktivní a že nejste schopna svého může učinit šťastným – a proto vás podvádí.
·         Ponižujete sebe sama tím, že máte zapotřebí se vyptávat na každých pět minut jeho života a především tím, že mu stejně nevěříte, že dělal to, co vám popisuje. Za vším hledáte nějaké tajemství, které by vám mohlo ublížit.
·         Nejspíše svého partnera takovým chováním bohužel dříve či později k nevěře doženete. Tak dlouho ho budete očerňovat, až ho úplně odradíte, protože bude unavený z neustálého vysvětlování, hádek a vašich podezíravých pohledů a činů. Najde si zkrátka někoho, s kým mu bude příjemně a kdo ho nebude neustále pronásledovat.