Kultura Afghánistánu

Málokdy si člověk při slově Afghánistán vybaví něco hezkého. Spousta lidí si tohle místo spojuje hlavně s válkami a v neposlední řadě také s chudobou. Ještě koncem 20. století byl Afghánistán nejen oblíbenou destinací, kterou vyhledávala velká spousta turistů. Tehdy ale vše změnila válka, která probíhala mezi Ruskem a USA. Právě od té chvíle to šlo se zemí od desíti k pěti. Lidé ale stále doufají, že až se situace zase zlepší, cestovní ruch se opět vrátí.
duha nad polem
V Afghánistánu není ale ani dnes bezpečno. Pokud odbočíte mimo vyšlapanou cestu, je to velmi riskantní, jelikož se na území nachází spoustu min. Je to ale škoda, protože se jedná o místo, které je velmi výjimečné. Dokáže si navíc získat srdce každého. Místní se z plných sil snaží odklidit pozůstatky z války a opět otevřít turistům cestu.
Zajímavé je, že pokrytí mobilní sítí je zde až na 90% území.
Jestli je něco, co hraje nesmírnou roli v samotné kultuře, pak je to scházení se každý čtvrtek ve městě zvaném Herát.
Je velkým paradoxem to, že je země chudá, na to jak bohaté přírodní zdroje má. Je možné zde najít stříbro, zinek, zlato, železnou rudu, ropu, drahokamy a mnoho dalších.
Jestliže existuje místo, které stojí za to alespoň jednou navštívit, pak je to Darul Aman Palace. Místo je oficiálně uzavřeno pro veřejnost, ale pokud budete mít štěstí, za nějaký ten menší úplatek se vám podaří dostat se dovnitř. Jedná se ale o zpustošené místo.
Svou jedinečnost rozhodně nezapře Minaret Jam v Ghóru. Ten patří k nejmonumentálnějším památkám vůbec. Je druhým nejvyšším na světě.
Zmínit je třeba i největší město zvané Kábul. Ve městě najdete spoustu atraktivních míst. Patří k nim například zahrady Babur, národní muzeum, mešita apod.
město herát
Dalším městem, které stojí za navštívení je Herát. Toto město se může pochlubit hned několika ruinami ale i historickými památkami.
Věřte, že Afghánistán je i přes to všechno, co se v něm děje, velmi krásným místem.