Stabilita v podnikání

Jak je možné, že někteří podnikatelé dosáhnou pevného místa v podnikatelském světě, místa, kde jsou v poklidu, nemusejí se obávat žádných velkých hrozeb, protože pro ně takové hrozby zkrátka neexistují. Jedni podnikatelé si takovéto místečko pod podnikatelským sluncem budují dlouhé roky, jiní to zvládnou rychleji, ale je důležité neusnout na vavřínech a toto vydobyté místo si hlídat jako oko v hlavě a nikomu neumožnit, toto místo vážně ohrozit.

padající bankovky

Nikdo určitě nechce přijít o místo na výsluní jen tak, když si ho dlouho budoval, stálo ho to mnoho sil i finančních prostředků, mnoho hodin tvrdé dřiny, mnoho odříkání.  Když už se dostanete na takový to vrchol, je nutné se na něm pevně ukotvit a jednou za čas dát najevo, že jste velmi dobře ukotveni a jen tak snadno se nepustíte a nevzdáte toho vrcholku. Musíte se držet zuby, nehty, jak jen to půjde. V žádném případě nesmíte povolit, konkurence by si toho velice rychle všimla a snažila se Vás z Vašeho místečka vystrčit, dostat se nad Vás, stát se vítězem místo Vás a to jistě nechcete.

Proto je potřeba nepolevovat v péči o zákazníky, ve svých reklamních aktivitách, v aktivitách ke svému zviditelnění, k udržení si prvenství a pozice vítěze. Nepřestávejte proto investovat do kvalitní propagace svého podnikání, s novými nápady na vylepšení prezentace, s novými místy, kde se prezentovat, s novými způsoby prezentace, s novým vzhledem a designem, s novou image.
zen kameny na vodě

I relevantní klid a stabilita podnikání vyžaduje neustálou práci a zlepšování se, neustálý boj o prvenství bez toho, aniž byste umožnili konkurenci Vás předběhnout. Nesmíte usnout na vavřínech, to se Vám nevyplatí a velmi vymstí ohrožením stability a prosperity ve svém podnikatelském světě. Tak hodně sil do neustálého budování a hlídání si zad před konkurencí, nikdo to za Vás neudělá, tedy, pokud mu za to nezaplatíte.