Vše, co potřebujete vědět o józe

Jóga se v několika posledních letech rozšířila do světa a zařadila se mezi nejoblíbenější typy cvičení. Lidé každého věku i pohlaví hledají kurzy, které jim nejlépe sedí. Na internetu mezi motivačními influencery najdete příspěvky o jejich každodenních sériích v józe ráno či večer a kromě toho se můžete účastnit i různých soustředění v oblasti jógy.
            Jóga se věnuje pomalým pohybům, dýchání a soustředění. Uvolníte tak svou mysl a často se využívá i jako prostředek k hubnutí. Spálíte totiž větší množství kalorií, než byste pravděpodobně očekávali. A k celému cvičení potřebujete jen pohodlné oblečení, podložku a případně i bloky. Ty se však využívají jen na pár cviků a na kurzech se spíše nevyskytují.
Žena cvičí jógu
            Pokud však chcete vyzkoušet mnohem zajímavější druh jógy, kde se nepotíte, jen odpočíváte, zkuste jógu nitru. Důležité je uvolnění ducha i těla a měla by pomoci lepšímu spánku. Celý kurz je založen pouze na ležení a snaze se co nejvíce uvolnit. Během jedné lekce začnete vnímat své tělo, okolní prostředí a uvolníte napětí, které se v těle objevuje a je to pravděpodobně příčina vašeho probouzení v noci
            Ještě zajímavějším způsobem je goat yoga. Ta se nyní rozšířila v USA a lidé se zapisují na čekací listiny, aby se tohoto kurzu mohli zúčastnit. Jedná se přesně o to, co je v názvu. Snažíte se s pomocí přecvičovatelky vykonávat a setrvat v polohách, během toho co vám kolem hlavy chodí kozy. Ty se staví na vás, žvýkají vlasy, občas nechají na podložce nějaký ten dárek. Kromě uvolnění ze stresu vás celou hodinu bude provázet smích a dobrá nálada. Kdo by také zůstal kamenný, když někomu na zádech skončí guinejská trpasličí koza?
Lekce jógy
            Nebojte se, cenově tyto kurvy vyjdou stejně jako běžné kurzy jógy. Kdo ví, třeba se tento druh dostane i k nám. Pokud však chcete zůstat u běžné jógy, rozhodně můžete, i tak přispějete svému psychickému i fyzickému zdraví.